Hviezdy ukázali srdce

Milé Vianoce je štvrté pokračovanie charitatívnej akcie, ktorú v Nitre organizuje agentúra Milana Lednického Football Service Agency (FSA). Futbalisti, ktorí opätovne ukázali, že okrem talentu majú aj veľké srdce, tentoraz vyzbierali 18-tisíc eur, čo je najviac v histórii akcie.

Milan Lednický, Miroslav Stoch, Štefan Senecký, Filip Hološko, Lukáš Štetina a primátor Nitry Jozef Dvonč venovali svoje peniaze ľuďom s ťažkým a pohnutým životným osudom, konkrétnych adresátov vyberala redakcia MY Nitrianske noviny. Navyše, Stoch a Senecký prispeli sumou 6-tisíc eur na nákup špeciálneho prístroja na vyšetrenie očí u malých detí nad šesť mesiacov. „Na Slovensku sú len tri také prístroje. V kraji ním budeme robiť preventívne vyšetrenia, aby sme odhalili prípadné očné vady u týchto detičiek,“ povedala Petra Ajdariová, vedúca krajského strediska ÚNSS v Nitre.

Hviezdy ukázali aj svoje futbalové majstrovstvo na palubovke. V benefičnom zápase na 2 x 15 minút sa zrodila remíza 8:8. Za mužstvo FSA nastúpili Senecký, Stoch, Hamšík, Hološko, Kóňa, Štetina, Šimonek, Tóth, Lednický, Ivan a viceprimátor Nitry Štefan Štefek. Za výber MY Nitrianske noviny hrali bývalí nitrianski futbalisti Paluch, Benčík, Štajer, Kotula, I. Hodúr, P. Hodúr, Oremus, kulturista Rastislav Solár, talentovaná futbalistka Petra Čopíková a najlepšiia športovkyňa Slovenska za rok 2012 Zuzana Štefečeková.

Zdroj: Denník Šport