Gólové skóre Bielej pastelky 2017

Nevidiaci vidí tmu? Ako funguje Braillovo písmo? Vďaka tejto vecičke si nepreleje pohár? A toto mu povie, akej farby má tričko? A naozaj môže mať aj dotykový telefón? Takéto a mnoho ďalších otázok sa na nás v piatok 22. septembra sypalo v informačných stánkoch v OC CENTRO v Nitre a na pešej zóne v Topoľčanoch.

Fotografia: Informačné stánky

Náš stánok v Nitre sa prehýbal pod ťarchou informačných letákov a brožúr o živote nevidiacich a slabozrakých ľudí a časopisov vo zväčšenom písme. Dospelým a seniorom sme poskytli informácie týkajúce sa prevencie a našich odborných služieb, deti využili maľovanie na tvár. Fanúšikovia ambasádora Mareka Hamšíka sa mohli vyfotiť s jeho maketou v životnej veľkosti a s podpísanou futbalovou loptou. Rodičia využili príležitosť dať bezplatne skontrolovať zrak svojich ratolestí prístrojom Plusoptix. Vyšetrenie bolo bezkontaktné, bezbolestné a výsledok známy ihneď. V informačnom stánku prispeli ľudia do verejnej zbierky sumou 439,73 €.

Fotografia: Meranie zrakových parametrov deťom od 3 do 6 rokov

Maketa Mareka Hamšíka priťahovala pozornosť verejnosti aj v stánku Bielej pastelky na ul. 17. novembra pred gymnáziom v Topoľčanoch. Treba povedať, že mu značne konkuroval vodiaci pes Ivor, ktorý ukázal vidiacim, ako pomáha svojej nevidiacej držiteľke. Bez hladkania sa to, samozrejme, neobišlo. V informačnom stánku prispeli ľudia do verejnej zbierky sumou 355,39€.

Fotografia: Zbierkový tím

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do verejnej zbierky a pomohli nám tak v Nitrianskom kraji dosiahnuť zatiaľ náš najvyšší výnos – 15 120,71 €. A aké je celkové gólové skóre Bielej pastelky 2017? Hrubý výnos dosiahol čiastku 193 011,04 €, z čoho čistý výnos predstavuje 174 025,29 €.

Fotografia: Podporovatelia Bielej pastelky

Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska už od roku 2002 a aj vďaka jej výťažku môže poskytovať svoje služby všetkým záujemcom na celom území bezplatne. Všetky aktuálne informácie sústreďujeme na www.bielapastelka.sk a na Facebooku Bielej pastelky.

ÚNSS